fbpx

Najlepsze seriale Sci-Fi ostatnich lat, czyli top 7 seriali SF

Seriale Sci-Fi od zawsze były czymś, co oglądać lubiłem najbardziej. Rozbudowane światy, ciekawe wynalazki, a przede wszystkim zastanawianie się nad tym, jak pewna sytuacja – nowy wynalazek, zmiana w linii czasu, atak kosmitów – mogą zmienić naszą rzeczywistość, od zawsze powodowało wypieki na mojej twarzy i ogromny wzrost zainteresowania. Przedstawiam zatem ranking najlepszych seriali SF ostatnich lat, które najbardziej mnie zaskoczyły i porwały moją fantazję. 

Najlepsze seriale Sci-Fi

Poprzedni1 z 8
Możesz użyć ← → (strzałek)

 

Fringe – posiada wszystko, czego od Sci-Fi można wymagać

seriale sci-fi - fringe
FOX

Fringe to nie najnowszy serial Sci-Fi, powstał w 2008 roku a zakończył się w 2013. Serial stworzył znakomity J.J. Abrams, a emitowany był w telewizji FOX.

Moim zdaniem Fringe to już klasyka, serial Sci-Fi, który posiada wszystkie najważniejsze elementy gatunku, jakie?

Przede wszystkim mamy do czynienia z dużą ilością ciekawych wynalazków, a w praktycznie każdym z odcinków możemy poznać jakiś nowy, bardzo często z wyglądu nie przypominają zaawansowanego sprzętu, więcej mają ze steam punku, przynajmniej te tworzone przez Waltera, gdy do akcji wchodzi jedna z największych korporacji świata, Massive Dynamic, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Przez pierwszy sezon serialu bardzo przypomina on z Archiwum X, gdzie w każdym odcinku, agentka FBI Olivia Dunham (Anna Torv), wraz ze swoim pomocnikiem Peterem Bishopem (Joshua Jackson) oraz szalonym naukowcem Walterem Bishopem (John Noble) rozwiązują niewytłumaczalne wydarzenia. Oczywiście wszystkie ich sprawy są związane z wynalazkami lub eksperymentami naukowymi. Fabuła od 2 sezonu szybko się zmienia, rozpędza i skupia na czymś o wiele większym, niż pojedyncze, naukowe zagadki kryminalne.

Fringe to również niezwykle rozbudowany świat oraz linia czasowa. Mamy tam do czynienia z alternatywnymi światami, przeskokami w czasie oraz tajemniczymi „Podróżnikami”, którzy okazują się ludźmi z dalekiej przeszłości, którzy mają w planach podporządkowanie sobie ludzi z teraźniejszości.

Po połączeniu tych wszystkich cech Fringe staje się niezwykle bogatym serialem Sci-Fi, ale wydaje mi się, że przez wielu niedocenianym. Rzadko spotykam się z tym, że kiedy mówię o Fringe, to ktoś go zna, ale może to tylko moje wrażenie. Wyprowadzicie mnie z niego?

Poprzedni1 z 8
Możesz użyć ← → (strzałek)

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [26.01.2018]