fbpx

Słoneczny Patrol – między hitem a kiczem

Słoneczny Patrol - między hitem a kiczem

Słoneczny Patrol emitowano w ponad 150 krajach świata. Ten amerykański serial dramatyczny wszędzie zdobywał wielką popularność. Ale równie mocno co go uwielbiano, także go krytykowano.

Rekordzista Guinessa

Słoneczny Patrol zadebiutował w roku 1989 na jeden sezon, ale powrócił w roku 1991 i od tej pory każdego roku pojawiał z kolejnymi odcinkami. Łącznie w latach 1989-1990 i 1990-1999 powstało 9 sezonów liczących 198 odcinków. Ponadto w latach 1999-2001 pojawiła się kontynuacja zatytułowana Słoneczny Patrol – Hawaje licząca 44 odcinki złożone w 2 sezony. Historię o ratownikach z Malibu Beach zwieńczono w roku 2003 filmem Słoneczny Patrol – ślub na Hawajach. Wszystko wyemitowała stacja NBC, dla której ten amerykański serial dramatyczny, stanowił obok Przyjaciół, Willa & Grace oraz Ostrego dyżuru, największy hit. Hit, ale tylko z jednej strony, bo z drugiej uznawano go za kicz. Pomimo wielkiej popularności, skutkującej nawet umieszczeniem w Księdze Rekordów Guinessa jako najpopularniejszego serialu, krytykowano go za promowania próżności, gdy z roku na rok zatrudniano coraz młodsze i piękniejsze aktorki, nie zawsze utalentowane, co odbijało się na fabule.

Słoneczny Patrol, NBC
Słoneczny Patrol, NBC

Od Playboya do Słonecznego Patrolu

Za symbol Słonecznego Patrolu uchodził David Hasselhoff, który występował jako Mitch Buchannon od początku do końca, to znaczy od 1989 roku do roku 1999. Aktor i piosenkarz znany między z innymi z Nieustraszonego, nie tylko występował, ale też współtworzył serial. Mimo wszystko to Pamela Lee Anderson występująca jako CJ Parker w latach 1992-1997 sprawiła, iż Słoneczny Patrol zyskał taką sławę jaką zyskał. Jej burzliwe życie oraz potężny biust, pomimo obaw twórców, okazał się nie tyle szkodliwy, ile pożyteczny dla wyników oglądalności, dla niej z kolei skutkujący kolejnymi rolami, między innymi w VIP. Alexandra Paul wcielająca się w postać Stephanie Holden w latach 1992-1997, jako jedna z nielicznych aktorek pokazała w Słonecznym Patrolu więcej talentu niż wdzięków. Wyraz tego stanowią role w innych amerykańskich serialach. David Charvet kreujący w latach 1992-1995 Matta Brody’ego przeniósł się do Melrose Place oraz rozpoczął karierę muzyczną, a David Chokachi kreujący w latach 1995-1999 postać Cody’ego Maddisona, pomimo studiów z politologii i kariery politycznej, rzucił się w wir aktorstwa i wystąpił na przykład w Witchblade. Nicole Eggert grająca w latach 1992-1994 Summer Quinn nie chcąc pozostawać w cieniu innych kobiet, tak powiększyła sobie piersi, że straciła rolę, a Yasmine Bleeth grająca w latach 1994-1997 Caroline Holden straciła rolę przez problemy z narkotykami. Do Słonecznego Patrolu kandydowali również Sandra Bullock, Alicia Silverstone oraz Leonardo di Caprio – ten ostatni okazał się zbyt dojrzały do roli Hobiego Buchannona, efektem czego wybrano Jeremy’ego Jacksona grającego w latach 1991-1999. Wiele pań trafiło do Słonecznego Patrolu z rozkładówki Playboya, ewentualnie ze Słonecznego Patrolu trafiło na rozkładówkę Playboya. Za przykład służy nie tylko Pamela Lee Anderson, ale też Geena Lee Nolin, Donna D’Erico, Tracy Bingham, Carmen Electra, czy Erika Eleniak grająca w latach 1989-1991 postać Shauni McClain. Podobno doprowadzało to niekiedy do szału Davida Hasselhoffa, który nie chciał, aby reputacja serialu na tym straciła. Erika Eleniak ponadto wdała się na planie w romans z Billy’m Warlockiem grającym w latach 1989-1991 postać Eddiego Kramera, skończyło się jednak tylko na zaręczynach. Stworzony przez Michaela Berka, Gregory’ego J. Bonana oraz Douglasa Schwarza Słoneczny Patrol to plejada gwiazd, aczkolwiek niemal wszystkich aktorów gwiazdami uczyniły role ratowników i wraz z ich końcem zakończyło się też ich gwiazdorstwo i ich aktorstwo.

ZOBACZ TEŻ  Obsada Stranger Things - dzieciaki, które pokochał cały świat