Serialowe podsumowanie dnia [08.02.2017]

Źródło: Flash Film

Dzisiaj dowiedzieliśmy się między innymi o serialowych planach Arnolda Schwarzeneggera, poznaliśmy datę premiery 2 sezonu „Legionu” i plany Disneya odnośnie nowej platformy VOD.

Zwiastun 2 sezonu Jessicy Jones

Netflix zaprezentował zapowiedź drugiego sezonu serii o ekssuperbohaterce. Premierę przygotowano na 8 marca. Serial stworzyła Melissa Rosenberg, wystąpili w nim Krysten Ritter, Mike Colter, David Tennant, Rachael Taylor i Carrie-Anne Moss.

Arnold Schwarzenegger w nowym westernie od Amazona

Outrider ma być hybrydą łączącą w sobie thrillera z westernem. Amerykański gwiazdor zagra w serialu okrutnego i bezwzględnego agenta federalnego. Jego bohater w dzieciństwie przybył z rodzicami z Europy do Stanów Zjednoczonych. Outridera wyprodukuje Mace Neufeld, twórca Jacka Ryana. Scenariusz opracowali Trey Callaway i Mark Montgomery.

VOD Disneya ma mniejszy budżet niż Netflix

Premiera nowej platformy VOD Disneya została ogłoszona na koniec 2019. Bob Iger, szef firmy, wyznał w jednym z wywiadów, że budżet przewidziany na treści będzie niższy niż ten, którym w ubiegłym roku dysponował Netflix, czyli 8 mld dolarów.

Amazon zapowiedział serial o Conanie Barbarzyńcy

Amazon Studios niedawno ogłosiło, że zamierza wyprodukować serię o wojowniku stworzonym przez Roberta. E. Howarda. Za realizację projektu będą odpowiadać Ryan Condal (pracujący nad Colony i Herculesem), Miguel Sapochnik (reżyser kilku odcinków Gry o tron) i Warren Littlefield (producent wykonawczy Fargo i Opowieści podręcznej).

Premiera 2 sezonu serialu Legion

Produkcja o Dawidzie Hallerze powróci do stacji FX 3 kwietnia. W serialu na podstawie komiksów zagrali Dan Stevens, Jean Smart, Katie Aselton, Aubrey Plaza, Bill Irwin, Amber Midthunder, Rachel Keller oraz Jeremie Harris. Na drugi sezon “Legionu” składa się 10 odcinków.