Najlepsze seriale komediowe, które musisz zobaczyć!

Seriale komediowe zawsze cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Od klasycznych produkcji, które bawiły naszych rodziców i dziadków, do dzisiejszych hitów, każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule przedstawiamy najlepsze seriale komediowe z ostatnich lat oraz klasyki gatunku, które warto zobaczyć.

Najlepsze seriale komediowe z ostatnich lat

 1. „The Good Place” – serial opowiada historię Eleanory Shellstrop, która po śmierci trafia do nieba. Okazuje się jednak, że to, co ją spotkało, to pomyłka, a ona nie powinna tam być. Bohaterowie podejmują się zadania, by uwolnić ją od niechcianej obecności w raju.
 2. „Brooklyn Nine-Nine” – akcja serialu rozgrywa się w komisariacie policji na Brooklynie. Postacią główną jest detektyw Jake Peralta, który uwielbia łamać przepisy i prowokować swojego szefa, kapitana Holt. Serial łączy w sobie elementy kryminalne z humorem.
 3. „Master of None” – w serialu Aziz Ansari wciela się w postać Deva, młodego aktora, który próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie. Serial porusza tematy takie jak miłość, kariera, przyjaźń oraz kwestie kulturowe.

Klasyki gatunku – seriale komediowe, które warto zobaczyć

 1. „Przyjaciele” – serial opowiada historię grupy sześciorga przyjaciół, którzy mieszkają w Nowym Jorku. Opierając się na codzienności postaci, serial porusza tematy takie jak miłość, praca czy przyjaźń.
 2. „The Office” – serial ukazuje życie pracowników biura papieru w Scranton. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to nudne, ale w rzeczywistości postaci są bardzo interesujące, a humor jest subtelny i inteligentny.
 3. „Seinfeld” – serial opowiada historię komika Jerry’ego Seinfelda oraz jego przyjaciół – Elaine, George’a i Kramera. Seria była bardzo innowacyjna w czasie swojego powstawania, a jej wpływ jest widoczny do dzisiaj.

Seriale komediowe są doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu. Bez względu na to, czy preferujesz nowoczesne produkcje, czy klasyczne hity, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Polecamy obejrzenie naszych propozycji najlepszych seriali komediowych z ostatnich lat oraz klasyków gatunku.

Polskie seriale komediowe

Polska telewizja ma wiele dobrych komediowych seriali, a ja wymienię kilka z nich:

 1. „Czterdziestolatek” – klasyczny polski serial z lat 70., który nadal cieszy się popularnością. Główny bohater, Stefan Karwowski, w wieku 40 lat stara się odnaleźć swoje miejsce w życiu.
 2. „Alternatywy 4” – kolejny klasyk z lat 80., opowiadający o fikcyjnym miasteczku Jelcz-Laskowice i jego mieszkańcach. Serial ten jest jednym z najlepszych polskich komediowych seriali wszech czasów.
 3. „Klan” – jeden z najdłużej emitowanych seriali w polskiej telewizji, który od ponad 20 lat skupia się na życiu rodziny Kwiatkowskich. Chociaż serial ten ma swoje momenty dramatyczne, to wiele scen jest również bardzo zabawnych.
 4. „Świat według Kiepskich” – inny długoemitowany serial komediowy, który jest popularny w Polsce. Opowiada on o rodzinie Kiepskich i ich codziennych przygodach.
 5. „Rodzinka.pl” – serial opowiadający o rodzinie Boskich i ich przyjaciołach. W serialu tym wiele scen jest bardzo zabawnych, a postacie są ciepłe i sympatyczne.
 6. „Lombard. Życie pod zastaw” – serial opowiadający o życiu pracowników lombardu, którzy muszą zmagać się z różnymi klientami i sytuacjami. Choć ten serial ma swoje momenty dramatyczne, to wiele scen jest również bardzo zabawnych.
 7. „Misja Afganistan” – serial opowiadający o polskich żołnierzach w Afganistanie. Mimo że ten serial ma swoje poważne momenty, to wiele scen jest również bardzo zabawnych.

Te seriale różnią się stylem i tematyką, ale wszystkie mają wspólny element – są bardzo zabawne i często skłaniają do śmiechu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *